تبلیغات
http://hamkaran.biz/images/115_banner_nakhon.gif


http://hamkaran.biz/images/1290406529.gif


جلوه هایی از هنر و جذابیت جلوه هایی از هنر و جذابیت - شربت خاكشیر
 

شربت خاكشیر

نویسنده: sara موضوع: پزشکی و سلامت و تناسب اندام، 

 

 شربت خاکشیر

خاکشی یا خاکشیر London rocket seeds گیاهی است از تیره صلیبیان كه به طور خودرو در باغ ها و صحراها می روید. ارتفاع آن به نیم متری می رسد. شاخه هایش باریك و برگها دراز و گلها كوچك و زرد رنگند. دانه های آن سرخ اند و در غلافی جای دارند.

خاكشیر دارای تعدادی اسید چرب مانند اسید لینوئیك، اسید لینولنیك، اسید اولئیك، اسید پالمتیك و اسید استئاریك است. این گیاه التیام‌دهنده زخم و جراحات است و جوشانده آن برای رفع اسهال‌های ساده مفید است. خاكشیر تب‌بر است، این گیاه همچنین ادرارآور است و التهاب كلیه را برطرف می‌كند. از دیگر خواص خاكشیر می‌توان به درمان سرخك و مخملك اشاره كرد. این گیاه نیز برای رفع گرفتگی صدا مفید بوده و كهیر و التهابات پوستی را از بین می‌برد. از گل‌ها و برگ‌های این گیاه می‌توان برای رفع بیماری ناشی از كمبود ویتامین C استفاده كرد.

برای برطرف كردن جوش‌های صورت كه به علت خوردن چربی و شیرینی زیاد ایجاد می‌شود باید جوشانده یك قاشق ترنجبین را با 2 قاشق غذاخوری خاكشیر مخلوط كرده و هر روز صبح ناشتا به مدت 2 هفته میل شود تا جوش‌ها از بین بروند.

 

برچسب ها: شربت خاکشیر، شربت به لیمو، شربت تخم شربتی، شربت سکنجبین (سرکه انگبین)، شربت گلاب، شربت بیدمشک، شربت آلبالو، خاکشیر، شربت عسل با خاکشیر، شربت شاه توت،  

() نظرات